SMART KIDS 4 SMART CITY – bezpieczeństwo

24-11-2018

Pierwszy z trzech dziecięcych projektów SMART KIDS 4 SMART CITY – BEZPIECZEŃSTWO.

Problem

Często dzieciaki bez opieki dorosłej osoby pokonują drogę ze szkoły na zajęcia pozalekcyjne, a wieczorem wracają samodzielnie do domu. W okolicach Nadodrza i Ołbina kierowcy jeżdżą ignorując pieszych i znacznie przekraczając dozwoloną prędkość, stwarzając niebezpieczeństwo dla pieszych, a zwłaszcza dzieci. Wiele obecnych skrzyżowań nie posiada oznakowania świetlnego, dodatkowo często nie są doświetlone również przejścia dla pieszych. Ilość aut poruszających się po mieście jest tak duża, że farba na pasach szczególnie na mniejszych uliczkach zanika.
🌃🚦🛑

Rozwiązanie
Rozwiązanie polega na zastosowaniu drobnych światełek w asfalcie tuż przez pasami, które świecą na zielony lub czerwony kolor. Gdy w pobliżu przejścia dla pieszych nie ma nikogo, światełka świecą się na zielono, a jeżeli ktoś się zbliży zapalają się na czerwono. Kierowcy mogą z daleka zobaczyć światła, które przypomną o dostosowaniu prędkości oraz zwiększeniu czujności na możliwą obecność pieszych przy przejściu.
👍🚸‼️

Dzieci
Weronika 8, Sandra 9, Sebastian 5, Natalka 9, Bożena 11, Dominika 8, Adi 8, Dominik 12, Sebastian 10, Paweł 11, Dagmara 7, Wiktoria 6, Dominik 12, Kornelia 13, Oskar 8,

 

Fundacja 4u4us&4us4u