#Life4life twoja krew, nasze życie – przypominamy

02-06-2018

Od jakiegoś czasu oddajemy krew i zachęcamy do dzielenia się nią.

Dlaczego?

Przyznajemy, nie jest to nasze zadanie statutowe, jednak nie możemy przejść obok tego bezinteresownie. Pomagamy… tym którzy tego potrzebują.

Zdrowie jest najważniejsze. Ratowanie zdrowia jeszcze bardziej, dlatego oddajemy regularnie i zachęcamy do oddawania. Szczególnie tych którzy maja rzadkie grupy krwi. Takie jak…. ABRH- (minus), BRH- (minus), ARH- (minus), 0RH- (minus).

Jako ludzkość osiągnęliśmy dużo, jeszcze więcej przed nami. Krew do dzisiaj wciąż nie ma swojego zamiennika. Może być pozyskana tylko z organizmu zdrowego człowieka.  Może jako ludzkość staniemy na wysokości i możemy pokazać siłę empatii i zrozumienia dla potrzebujących. Szczególnie naszych bliskich.

Tak, Twoi bliscy mogą potrzebować krwi. Twojej krwi. Pamiętajcie to może być sąsiadka, pani ze spożywczego, koleżanka z siłowni, córka, syn, żona, maż, przyjaciel, koleżanka.

Dzieci

Szczególnie pomyśl o tych najmłodszych, bezbronnych szkrabach z przyczyn często niezależnych znaleźli się w sytuacji w której potrzebują krwi.  Na samą myśl włos się jeży na głowie (wypadki, zabiegi operacyjne, urazy i oparzenia, białaczka czy inne choroby krwi, transplantacja czy zabiegi chirurgiczne etc. )

Niewinni i  beztroscy nagle znajdują się w trudnej sytuacji, często wraz z całymi rodzinami. Aż trudno wyobrazić sobie, że dla nich zabraknie krwi.  Teraz pomyśl o swoim dziecku, dziecku swojego brata, sąsiadki, przyjaciela czy będąc na placu zabaw… każde z tych dzieci może potrzebować Twojej krwi (szczególnie Ci z BRH- minus).

A wciąż większość z nas nie wie jaką ma grupę krwi.

Oddanie

Krew jest potrzebna cały rok. Zbliża się okres wakacji czyli zwiększonego zapotrzebowania na krew. Masz chwile? Samo oddanie zajmuje 20 min., z badaniami 45 min.

Przy okazji, dowiesz się jaką masz grupę krwi i odpowiesz na ankietę z blisko 40 pytaniami, które sprawią ze zaczniesz się zastanawiasz jak ciekawe można prowadzić życie 😉

2 nakłucia i masa czekolady dla Ciebie 🙂

Panie 4 razy, panowie nawet 6 w roku,  jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

www.twojakrew.pl tu znajdziesz całą masę dodatkowych argumentów i znajdziesz najbliższy z 23 punków krwiodawstwa w Polce.

Krew ratuje życie. Pomóż Twoim bliskim.

#Lif4life twoja krew, nasze życie

4U4US & 4US4U